Ükski tehnoloogia ei hakka tööle juhul, kui inimesed ei saa aru selle vajalikkusest, selgus saatest „Eetris on Tallinna Ülikool“.
- Tallinna Ülikooli arendus- ja koostöökeskus EXU valdkonna juhi Külliki Tafel-Viia (vasakul) ja Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova. Foto: Erakogu
Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova rääkis, et paljud tehnoloogiat puudutavad väljakutsed võivad hoopis olla seotud inimeste suhtumise, hoiakute või eetiliste valikutega.
Saatekülalised rääkisid, kuidas ülikool on näiteks teinud koostööd ettevõttega, mis pakub tööstuse automatiseerimiseks robotkätt. Tallinna Ülikooli arendus- ja koostöökeskus EXU valdkonna juhi Külliki Tafel-Viia sõnul pöörduski ettevõte ülikooli poole, et õpetada teisi firmasid rohkem kasutama niisugust lahendust.
Saates on sel korral külas Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova ning Tallinna Ülikooli arendus- ja koostöökeskus EXU valdkonna juht Külliki Tafel-Viia. Räägime lähemalt ülikoolide ja ettevõtete koostööst, teadmussiirdest ja tulevikust. Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Kuula siit:
Teadlasest võib ettevõttele üllatavas kohas kasu olla
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.