Hüpikfirmad ehk pop-up-ettevõtted võiks tuua vanalinna uut hingamist ja uusi sihtgruppe, rääkis Tallinna uus abilinnapea Joosep Vimm saates „Turismitund“.
- Tallinna vanalinn on koroonaviiruse levik ajal tugeva löögi alla sattunud. Foto: Liis Treimann
Räägime sellest, mida võiks tulevik tuua Tallinna ja vanalinna turismile. Saates on külas ka Ryan Jenkins, kes on kruiisituristidele linnatuure korraldavate ettevõtte Den Eesti ja Waypoint Tallinn tegevjuht. Arutleme, kuidas kujundada ümber vanalinna ettevõtluskeskkonda, et see oleks välis- ja siseturistidele atraktiivne külastuspaik. Samuti räägime, kuidas hajutada linnas kruiisituriste ja mida peale vanalinna veel Tallinnas külalistele näitama peaks. Saate teises pooles räägivad külalised, miks nad turismimaksu ei poolda, ja arutlevad restoranide käibemaksu alandamise küsimuse üle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kriisi mõju leevendamiseks otsustas Tallinna linnavalitsus aprilli lõpuni jätkata 80protsendilist üürisoodustust linna äripindu kasutavatele toitlustajatele, kaubandus- ja teenindusettevõtetele ning ööklubide omanikele.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.