Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitas Äripäeva hommikuprogrammis, et valitsuse eileõhtusel koosolekul saadi nõusoleks Eestisse LNG-terminal rajada.
- Majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Foto: Raul Mee
Aas tunnistab, et energiakandjate ümber on asjaolud olnud turbulentsed. “Vene agressioonis on olnud mitmetist intervatsiooni: kord lubatakse gaasi eest eurodega maksta, kord ei või, peab rubladega maksma. Niisiis varustuskindluse mõttes on alternatiiv vajalik,” ütles Aas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jutt läbirääkimistest Soome ja Lätiga, et rajada regionaalne LNG terminal, on nagu lõputu küünlapäev, kirjutab kommunikatsioonibüroo Powerhouse konsultant, endine majandusajakirjanik Andres Reimer.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas osales Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) energiaministrite tippkohtumisel Pariisis, mille peateemaks oli energiajulgeolek. Aasa sõnul peab vältima energia ostmist inimõigustest mittehoolivatest riikidest.
Venemaa otsus võtta gaasitarnete eest edaspidi vastu ainult rublasid pani Saksamaa gaasitarbijad häirekella lööma, kuid lääneriigid jõudsid Vene gaasile alternatiivide otsimisel taas uue kokkuleppeni, kirjutab Reuters.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.