Eesti Gaasi juhatuse liikme Margus Kaasiku sõnul on Vene gaasist teistele võimalustele üle minek keeruline, sest enne Eesti-Soome terminali käivitamist on regiooni võime LNGd vastu võtta piiratud ning Eesti jaoks pole ka lõpuni selge, kelle käest edaspidi gaasi ostetakse.
- Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik. Foto: Andras Kralla
Siiski on Eesti Gaas mai kuuks saanud suure koguse LNGd, mis valdava osa portfellist ära katab ning nad tegelevad portfelli mitmekesistamisega, et ei peaks ühest allikast sõltuma. Kaasik rääkis veel, et samuti on keeruline hinnata, kas gaas saab olema soodsam või kallim kui seni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsuse liikmed tegid põhimõttelise otsuse, et Eesti loobub veel sel aastal Venemaa gaasi impordist.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Soome majandusminister Mika Lintilä leppisid kokku, et Soome ja Eesti rendivad ühiselt veeldatud maagaasi (LNG) ujuvterminali, mis asub tagama kahe riigi gaasi varustuskindlust.
Tänased sanktsioonid Vladimir Putini sõjamasinat seisma ei pane ja selleks oleks vaja Venemaa täielikku välja lõikamist nii lisaks kaubandusele ka finants- ja energiaturust. Viimane annab ligi 40% idanaabri eelarvest. Seda ega ei juhtu, leiab energiaekspert Raivo Vare, sest Euroopa riikide sõltuvus Vene energiakandjatest on niivõrd suur ja takistab ka mõteviis.
Vene vägede brutaalne käitumine Ukrainas on andnud Euroopa liidritele tõuke karmimate sanktsioonide kehtestamiseks. Sellega astutakse ka esimesi samme Venemaa nafta- ja gaasitarnete piiramise poole, rääkis välisministeeriumi ekspert Erki Kodar.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.