Puitmajade ehitamise tehnoloogiaid on mitu ning tellijad võiksid küsida tootjatelt rohkem küsimusi, et saada aru, mis vastab täpselt nende ootustele ja vajadustele, rääkis saates liimi ja kemikaalideta puitmajade valmistaja Esthus tootejuht Marek Mardisoo.
- MHM eramu Pärnumaal, konkursi Aasta Tehasemaja 2022 Raitwoodi ja Monieri eripreemiaga autasustatud maja. Foto: Erakogu
Mardisoo toob saates veel välja, et inimesed küsivad endalt harva seda, kuidas ehitusmaterjalid meid mõjutavad. "Materjalid, mis meid ümbritsevad, eritavad meie elukeskkonda orgaanilisi aineid ja ühendeid. Lisaks mõjutavad seda, milline on õhuniiskus, millise on helitase, kuidas helid ruumides liiguvad ja kui kõrge on CO2 tase. See kõik mõjutab väga otseselt meie tervist," rääkis Mardisoo.
Küll aga tõuseb Mardisoo sõnul inimeste teadlikkus pidevalt ja otsused põhinevad järjest rohkem nii-öelda puhtamatel lahendustel.
Saates teeme selgeks, kuidas puitmajatootjal toorme defitsiidi ja hinnatõusu oludes läheb ja mis on ristkiht-naelpuidu ehk MHM-tehnoloogial ehitatud eramute eelised teiste ees. Lisaks tuleb jutuks, kuidas aitab see ehitustehnika hoida hoone sisekliima isereguleeruvana. Üleliia kuiv või niiske sisekliima on Mardisoo sõnul tiksuv ajapomm, mis aegamööda tervist kahjustab.
Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Kuula siit:
Liimi- ja keemiavaba MHM puitmaja võiks kutsuda maheehitiseks
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.