Robuse valus langus, Punktide pettumus – börsil terendab uus normaalsus
Aprillikuine börsilangus röövis investor Toomase portfellist kopsaka tüki, uued rahakaasamised Nasdaqi alternatiivbörsil tekitasid küsitavaid kurioosumeid ning investeerimisfestival Ameerika moodi baseerub vanameistrite stand up show'l.
Viimased rahakaasamised First Northi alternatiivturul on tekitanud kurioosseid juhtumeid ning andnud investoritele korraliku õppetunni. Foto: Liis Treimann
Kui võrrelda ookeanitaguseid ja meie börsiettevõtete aktsionäride koosolekuid, siis kui meil keskendutakse minevikusooritustele, siis vanameister Buffett tegutseb teistmoodi. Berkshire Hathaway aktsionäride koosolek toimus pärast kahte veebikoosoleku aastat taas oma tavalises kohas Omahas Nebraska osariigis USAs ja investor Toomast käis seal esindamas börsitoimetuse ajakirjanik Anu Lill.
Eelmisel aastal tuli Balti börsile üheksa ettevõtet, millest vaid kolm kaupleb praegu IPO hinnast kõrgemal. Ettevõtete tulemused on küll järk-järgult paranenud, kuid aktsiahindades see ei väljendu.
Investor Toomas näitab jätkuvalt head pikaajalist tootlust, aga kõik investorid ja kauplejad teevad aeg-ajalt vigu. Ka mina teen, ainult et suuri vigu püüan vältida. Õpin kaotustest rohkem kui võitudest ja kuna Toomas on mu vana sõber, tahan anda mõned kommentaarid tema tehingule Adobe´i aktsiatega, kirjutab kaupleja Alexander Elder.
Kui märtsi kokkuvõttes sain rõõmustada tugeva taastumise üle portfellis, siis aprill oli tükk maad kurvem, kuna esimese kvartali tulemuste tõttu kaotasin nii mõnegi euro.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.