Raske on mõista põhjendusi, miks Eesti ettevõtja tahab Venemaal edasi tegutseda, märkisid ajakirjanikud Äripäeva raadios.
- Kuigi Venemaa vägede sissetung Ukrainasse on ärgitanud paljud lääneriikide ettevõtted Venemaalt lahkuma, jätkab osa neist endiselt tavapärast tööd. Ka Kreml üritab näidata tavapärase elu jätku: fotol 4. mail Moskvas Venemaa sõjaväe paraadi proov, et valmistuda 9. mail võidupüha tähistamiseks. Foto: SIPA/Scanpix
"Kui näeme, et ühel pool on järjest enam autoritaarne riik poliitilise süsteemiga, mis ühel hetkel riigistab või varastab niikuinii, aga tegelikult läheme ikka edasi /... /, siis ühest küljest ma mõistan, aga teisest küljest ei mõista ka. Poliitilised olud on kogu aeg olnud erakordselt haprad," ütles Äripäeva ajakirjanik Neeme Korv.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Midagi ei toimu, kõik seisab, null."
Tunamullu 13 miljonit eurot käivet teinud lasterõivaste tootja Lenne suurem osa müügitulust on haihtunud. Ettevõtte suurim turg oli Venemaa, aga suur tükk on tulnud ka Ukrainast.
Eelmisel aastal tuhandete kaupa lisandunud väikeinvestorid said nüüd kätte õppetunni, et aktsiate hinnad ei liigugi ainult ülespoole, tõdevad suurema kogemusega investorid. Nad leiavad, et praegu on turul olukord muutunud ja korrektiive peavad tegema nii pika plaaniga väikeinvestorid kui ka need, kes harjusid turult kiiret kasumit püüdma.
Ekspressi aktsionäride koosolekul oli tunne, nagu oleks osalenud osakonna iganädalasel kohtumisel, mitte mitme tuhande aktsionäriga börsifirma aasta suurimal kogunemisel. Kohal polnud isegi suveräänset ainuvalitsejat, kellele kuulub 73,23% ettevõttest, ainult mõni pisiosalusega aktsionär ning ettevõtte enda juhid.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.