Tunamullu 13 miljonit eurot käivet teinud lasterõivaste tootja Lenne suurem osa müügitulust on haihtunud. Ettevõtte suurim turg oli Venemaa, aga suur tükk on tulnud ka Ukrainast.
- Kergmetalltaarat valmistava Metaprinti tegevjuht Martti Lemendik ütles, et firma äri Venemaal võidakse riigistada, kui vastav seadus vastu võetakse – praegu on see parlamendis arutamisel. Üks variant oleks äri seal maha müüa, kuid Lemendiku sõnul on see keeruline teema. Foto: Liis Treimann
Lenne omanik Urmas Leeman tunnistas, et äri põhimõtteliselt seisab, müük Venemaale on praktiliselt tardunud. “Ka Ukrainasse pole mõtet kaupa saata.” Leeman ütles, et tulevikuplaane neil ei ole ning võtavad aja maha. Uutele turgudele? “Kas teate turgu, kus on 200 miljonit inimest ja lund sajab,” päris Leeman seepeale vastu.
Väga paljud Eesti ettevõtted, kes tegutsevad Venemaal, ei taha ajakirjandusega suhelda. Ütlevad, et see on delikaatne teema. “Mul ei ole avalikkusele küll midagi rääkida,” sõnas üks ettevõtja. Kuid paljudega saab Äripäev ka jutule.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kunagine Rikaste TOPi liige Arkadi Gorlatš on pankrotis ning hiljuti kohtu kinnitatud jaotusettepaneku järgi on tunnustatud nõudeid tema vastu kokku 4,3 miljonit eurot.
Helsingis noteeritud toiduainetootja Raisio teatas, et on müünud oma äri Venemaal kohalikule ettevõttele ja kaubamärgi kasutamise õiguse sel turul Eestis registreeritud osaühingule.
Eesti majandus ei istu Venemaa naftanõela otsas, aga kui Euroopa Liit otsustab tarnetest järsult ja täielikult keelduda, leidub ka ohvreid.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.