Suurettevõtja Jüri Käo näeb kriisi U-tähe kujuliselt, Infortari juhi Ain Hanschmidti sõnul kulgeb see nagu K, rääkis ajakirjanik Viivika Rõuk Äripäeva hommikuprogrammis eilse konverentsi Äriplaan 2023 tähtsamaid teemasid tutvustades.
- Konverentsi Äriplaan 2023 vestlusring. Foto: Raul Mee
Viivika Rõuk märkis intervjuus, et selles ei kahelda, et langus tuleb, aga milline – selle osas ettevõtjate arvamus erineb. "Jüri Käo rääkis konverentsil, et see on nagu lauge U – venib pikale, aga sügav pole. Hanschmidt usub, et on osa sektoreid, kellel läheb väga hästi ja neid, kel väga kehvasti."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtjat Jüri Käod ajab pahaseks, et sõja ajal ei mõtle poliitikud võimalikele kokkuhoiukohtadele ja reformidele, vaid on hakanud rääkima maksudebatist. „Mis kuradi maksudebatist meil vaja rääkida on? Mille jaoks? See tähendab vaid maksutõuse ettevõtjatele,“ põrutas ta.
“Meil on praegu riigis juures pea 50 000 võõramaalast, eelkõige ukrainlased. Ja vähemalt miljardi jätavad nad meie turule kohvikutes, klubides, toidupoodides ja igal pool. Ma arvan, et meil on Ukraina põgenikud natuke alahinnatud, mis meile neist siia jääb,” arvas ärimees Urmas Sõõrumaa.
„Minu suurim hirm on, et soomlased viivad poliitiliselt laeva oma sadamasse. Tulevad talv ja jää, ja meil ikka gaasi pole,“ tunnistas Heiti Hääl majanduskonverentsil Äriplaan 2023.
Isikutuvastamise tehnoloogiat arendav idufirma Veriff on sel aastal kiiresti kasvanud, kuid kapitali kallinemise taustal peab ka idufirmat oma tegevust efektiivsemaks muutma, rääkis ettevõtte asutaja ja tegevjuht Kaarel Kotkas
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.