Kuigi head ajad majanduses ja ettevõttes loovad soodsa pinnase ettevõtte ostuks-müügiks, siis turbulentsed ajad on samuti täis võimalusi, selgub saatest “Kasvukursil”.
- Grant Thornton Balticu juhtiv finantsnõustaja Erik Suits ning partner ja maksunõustamise valdkonna juht Kristjan Järve. Foto: Äripäev
“On ka hea aeg konsolideerida turgu konkurente ära ostes,” ütles saates nõustamisbüroo Grant Thornton Baltic juhtiv finantsnõustaja Erik Suits.
Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ostu-müügi turg on sõjast taastumas, rääkis Grant Thorntoni partner ja maksunõustamise valdkonna juht Kristjan Järve. “Kuigi kerget ettevaatlikkust on veel märgata, siis tehingud, millele varem pidurit vajutati, nüüd jätkuvad,” sõnas ta.
Saates "Kasvukursil" räägime ettevõtete müügist – sellest, mis praegu ostu-müügi turul toimub, millised on peamised müügi põhjused ja kuidas kujuneb hind. Lisaks tuleb jutuks, kellele on mõistlik ettevõtet müügiks pakkuda ning mis võib viia tehingu katkijäämiseni.
Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Ettevõtte ost ja müük raskel ajal: heitlikkus loob võimalusi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saatesarja avasaates kõneleme sellest, mida tuleks silmas pidada ettevõtte ostmisel.
Kuidas väljuda ettevõttest, mida arvestada ettevõtte müügil ning mida tasuks Eesti ettevõtjatel soomlastelt õppida?
Enam kui 300 krüptolitsentsi omavale ettevõttele on antud kolm kuud audiitori leidmiseks, kuid põhjusel, et audiitorite portfellid on niigi täis ning nende auditeerimine nõuab ka eriteadmisi, on krüptoettevõtted tekitanud turutõrke, rääkis nõustamisbüroo Grant Thornton auditivaldkonna juht Mart Nõmper saates „Kasvukursil“.
Igas kriisis tuleks vaadata tulevikku helgelt, kuid koostada seejuures kuulikindel kriisiplaan, mis aitab üle ka kõige hullematest olukordadest. Toimiva strateegia saab üles ehitada lihtsaid nippe järgides, leidsid kogenud praktikud Äripäeva raadiosaates „Kasvukursil“.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.