Eestis on maksukoormus mõistlikult madal ja see on hea – mitte sellepärast, et jõle lahe on, et jääb natukene rohkem raha üle, vaid et sisuliselt on antud vabad käed, mida veel saaks erinevates valdkondades ära teha, rääkis saates investeerimispankur, kultuurivedaja ja -toetaja Rain Tamm.
- Saate "Kultuur veab majandust" saatekülalised Rain Tamm ja Helen Sildna arutasid, miks on kultuur majanduse mootor. Foto: Äripäev
“Mulle meeldib vaba ühiskond palju rohkem ja see, et inimesed ise otsustavad. Mitte, et riik peaks raha juurde panema kodanikelt vägivaldselt maksudena raha ära võttes ja ise seda laiali jagades. Aga selle eeldus on, et meie otsustusvabadus jääb, et me vabatahtlikult anname ise hoogu juurde,” näeb Tamm madalat maksukoormust kultuuri ja majanduse arengu juures positiivsena.
Saates tuleb juttu kultuurist kui võimalusest teha Eesti nähtavaks, muuta elukeskkonda paremaks ja lahendada ühiskonna keerukaid teemasid, nagu rohepööre või lõimumine.
Saatest saavad vastuse küsimused, kuidas on muutunud kultuurisponsorlus, miks oleks toetus laiapõhjalisem, kui juhtivatel kohtadel oleks rohkem naisi, ja milline on olnud Tallinn Music Weeki ja Station Narva sotsiaalmajanduslik mõju.
Saates on külas investeerimispankur, investor ja kultuurivedaja ja -toetaja Rain Tamm ja festivalide Tallinn Music Week ja Station Narva peakorraldaja ja Music Estonia nõukogu liige Helen Sildna.
Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Metseen Rain Tamm: meil on madalad maksud, toetage enda meelisvaldkonda
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta Kultuurisõbra tiitliga pärjatud Alexela suuromanik Heiti Hääl rääkis saates “Kultuur veab majandust”, et ettevõttele pakuvad pinget just pikaajalised projektid.
Narvas jäid pärast Vene turistide vähenemist paljud majutus- ja esinemispaigad tühjemaks, kuid Tallinna-Narva Music Week täitis selle tühimiku, märkis festivali korraldanud Helen Sildna.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.