Kontoris segavas keskkonnas olemine ei lase süvenenult tööd teha ega enda jaoks ülesandeid lahti mõtestada, rääkis saates „Lavajutud“ Produktiivsusklubi kaasasutaja Arno Lehtsaar.
- Londoni ülikooli uuring näitas seda, et pidevalt sellises keskkonnas olemine, kus üksteist segatakse, mõjub töö efektiivsusele isegi hullemini kui töö ajal kanepi suitsetamine. Foto: AFP/Scanpix
Lehtsaare sõnul saab enda tööpäeva jaotada kolmeks tsooniks. „Meil on roheline tsoon, kus me oleme kõige erksamad. Siis on kollane tsoon, kus inimene suudab enam-vähem kenasti toimida. Lõpetuseks on punane tsoon, kus me võime küll teeselda töö tegemist, aga lõpuks on pigem see, et vaatad ekraani ja palju tehtud ei saa,“ rääkis Lehtsaar.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.