Saade "Mets ja majandus" vaatab seekord tagasi tänavuaastasele Äripäeva konverentsile Puidutööstuse Äriplaan 2023. Praegusele ajale kohaselt oli konverentsi üheks põhiteemaks kriisiga kohanemine ja võimalused kriisiga hakkamasaamiseks. Saates toome kuulajateni osa kahest konverentsil kõlanud ettekandest.
- Martin Kalle ja Andri Haran. Foto: Raul Mee
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Andri Haran avas oma ettekandes riigi ootusi puidusektorile. Lühidalt kokku võttes võib öelda, et peamised ootused on lisandväärtuse kasv, arendustegevusse panustamine ning kestlik majandusmudel. Väga oluliseks peetakse innovatsiooni, tootearendust, rohepööret ja tootmise digitaliseerimist.
Haran lisas, et tootlikkus ühe töötaja kohta on Eestis praegu umbes kolm korda väiksem kui Soomes ja Rootsis. Nüüd tulebki küsida, kas riik ja ettevõtjad on teinud ikka kõik selleks, et tööstuste efektiivsus kasvaks.
Saate teises osas jagab maailma ühe suurima termopuidu tootja Thermory juhatuse liige ja finantsjuht Martin Kalle ettevõtte kogemusi kriiside ületamiseks. Muuhulgas küsib Kalle, kas COVID-kriis oligi üldse kriis? Tema hinnangul oli tegu pakkumise kriisiga, mis viis müügi lakke ja tegelikult oli vähemalt puidutööstustele väga hea aeg. Nüüd aga on ees ootamas nõudluse kriis ja midagi head see ei tõota.
Kalle jagab ka kogemusi kriisi ületamiseks ja tõdeb, et väga oluline on finantskonservatiivsus ja õigesti juhitud käibekapital, sest raskel ajal hakkab raha aeglasemalt liikuma. Mida aga veel tähele panna, seda kuuleb saatest.
Saadet juhib Toomas Kelt.
Kuula saadet siit:
Kriisiaeg nõuab konservatiivsust rahaasjades
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.