Minister ei lubanud e-sigareti müüjaid ümarlauale: me ei tohtinudki neid kutsuda
Kuna Eesti on liitunud tubakakontrolli konventsiooniga, siis ei tohi tubaka- ja nikotiinitoodete probleeme käsitleval ümarlaual osaleda asjast huvitatud tööstuste ja kaupmeeste esindajad, märkis tervise ja tööminister Peep Peterson.
Peterson rääkis Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis, et sellele vaatamata kavatseb ta lähiajal ikkagi tubakatööstuse ja kaupmeeeste esindajatega kohtuda.
Selle asemel, et vähendada ühiskonna tervisekahjusid mõistlikul viisil, tegeletakse meil lauskeelamisega, mis ei lahenda mitte midagi, vaid pigem tekitab probleeme juurde, kirjutab suitsetaja Askur Alas.
Liialt range regulatsioon on see peamine põhjus, mis on loonud tohutu halli turu ja noorte veipimise “pandeemia”, kirjutab e-sigareti kaupmeeste liidu juhatuse liige René Suburg.
Suhtumises veipimisse ehk e-sigaretti pole vaja jalgratast leiutada, vaid reguleerida seda äri sarnaselt legaalsete, ent piirangutega uimastitega, nagu tubakatooted ja alkohol. Mis puutub hoiakute kujundamisse, siis see on ennekõike lapsevanema asi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
E-sigaretid ja teised moodsa aja nikotiinitooted levivad tõepoolest laste ja noorte seas ulatuslikult, kuid teemat ei tuleks käsitleda koolikeskselt, vaid vaadelda kui ealist trendi, rääkis Tallinna 21. kooli direktor Meelis Kond Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.