Läinud nädalal transpordiameti peadirektori ametisse astunud Priit Sauk tunnistas, et teede-ehituse kolmeks aastaks pausile panek oleks riigi poolt suur viga.
- Transpordiameti peadirektor Priit Sauk. Foto: Tõnu Tramm
Ehitajad on tema sõnul hetkel n-ö näljased ja riik peaks just seda ära kasutama, mitte tublisid ettevõtjaid kindla pankroti suunas tüürima.
„Oleme näiteks asfalditootmises saavutanud lõpuks ometi maailmataseme, kuid kõigi nende seadmete taga on suured investeeringud ja laenulepingud. Kui ettevõtjatelt töö ära võtta, on vaid üks variant – pankrot," rääkis Sauk.
Sauki sõnul on ettevõtjad valmis tegema häid pakkumisi, et omal hinge sees hoida. "Just seda peaks riik ära kasutama," lausus Sauk. Tema sõnul oleks õige hetk võtta tõsiselt ette ka Via Baltica neljarajaliseks ehitamine, mis tuleb riigil varem või hiljem ära teha.
Saates võetakse luubi alla ka transpordiameti uue peadirektori väljakutsed merenduse ja lennunduse vallas ning püütakse leida vastust küsimusele, kas tasuta ühistransport on ikka jätkusuutlik.
Saatejuht on Logistikauudised.ee teemaveebi juht Tõnu Tramm. "Ärikliendid roolis" saadet toetab Neste Eesti.
Kuula saadet siit:
Priit Sauk: teede‑ehitajad on näljased, seda peaks riik ära kasutama
Seotud lood
Rohkem kui 10 miljonit kuupmeetrit ehitusmaavarasid läheb lähiaastatel vaja rohkem kui praegu, kruusa, liiva ja paekivi aga napib.
Ehkki raudteeveod Hiinast läbi Venemaa toimivad endiselt, tasub tellijatel sada korda enne mõelda kui seda varianti kasutada, sest Venemaal pole mingi küsimus mõni talle meelepärase sisuga konteiner lihtsalt konfiskeerida, tõdes ETS Logisticsi juht ja omanik Aleksander Bankiir saates „Ärikliendid roolis“.
Tagumine aeg on hakata Eestis vaatlema inimeste liikuvust kui tervikut, koos erinevate transpordivõimaluste ristkasutusega, alates bussidest ja rongidest kuni sõidukite lühirendi, elektriliste tõukerataste ja jalgratasteni välja, tõdes „Ärikliendid roolis“ saates autode lühirenditeenuse maaletooja Eestis, CityBee Eesti tegevjuht Egert Kivisaar.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.