Rohepööre ei pea tingimata olema terve protsessi pea peale pööramine. Seda saab edukalt alustada sellest, et otsid üles raiskamiskohad terve ettevõtte elutsüklis, räägivad eksperdid uues raadiosaates "Rohepöörde praktikud".
- Ringmajanduse eksperdi Markus Vihma ja keskkonnaspetsialist Kadi Kenki sõnul on rohepöördega alustamine kõigi jaoks juba paratamatu. Foto: Andres Laanem
Kliimaeesmärgid, mis on senise elu kestmise eelduseks, on üldteada, ent teekonda eesmärgini on raske näha ja aega napib. Määramatuses oleme me kõik ühtmoodi nii avalikus kui ka erasektoris ja niisamuti indiviididena.
Ettevõtjatel on keskkonnakriisis aga eriliselt tähtis roll. Iga organisatsioon ja ettevõte peaks selle eest hea seisma, et nende tegevused keskkonda ja ühiskonda ei kahjustaks. Kuidas saada aru, mis on mingi tegevuse tegelik mõju ja millest tekib kahju? Mis saab siis, kui keskkonnamõjud on teada? Mida teha ja millises järjekorras?
Kõigest sellest kuulete sarja esimeses saates. Stuudios on külas keskkonnaspetsialist Kadi Kenk ja ringmajanduse ekspert Markus Vihma.
Saatejuht on Kerttu Metsar.
Eksperdid rohepöördest ettevõttes: alustuseks tuleks otsida üles raiskamiskohad kogu elutsüklis
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.