Miks ka väike pagaritöökoda võib sattuda küberrünnaku ohvriks, kuidas tulla toime arvutivõrgu perimeetri laienemisega ja miks vajab tähelepanu identiteedihaldus, kuuleb lähemalt Äripäeva raadio värskes sisuturundussaates.
- Ühe äri kaudu, olgu selleks pagariäri või kingsepp, ründavad küberkurjategijad ka järgmisi ettevõtteid. Foto: Bwe Alf/Scanpix
Inimesed töötavad kodudes ja kohvikutes ja kasutavad aina rohkem pilverakendusi, aga tahavad nii andmetele kui rakendustele võrdselt hõlpsat ligipääsu, asugu need siis pilves või kusagil sisevõrgus. Räägime selle olukorraga toimetulekuks kasutusele võetud nullusaldusmudelist (zero trust).
Saates on külas küberturvalisusega tegeleva ettevõtte Stallion ärioperatsioonide juht Priit Rebane, saadet juhib Hando Sinisalu.
Küberpätid on huvitatud ka väikese pagaritöökoja arvutite ründamisest
Seotud lood
“Meie poolt pakutavad küberturbelahendused töötavad paljuski nii, et ettevõtte tavatöötaja nende olemasolust aru ei saagi, ainult asutuses küberturbe eest vastutav inimene saab soovi korral kolleegidele rõõmsamalt naeratada, kuna ettevõte on erinevate küberrünnete vastu tavapärasest paremini kaitstud,” märkis Stallioni ärioperatsioonide juht Priit Rebane.
Stallion on pööranud tähelepanu küberturvalisusele juba üle veerandsaja aasta. Kui veel sajandivahetusel lasti viiruseid laiali ajaviiteks, siis aastate jooksul on küberkuritegevus arenenud haruks, kus liiguvad enneolematud rahasummad.
Küberründe erinevatest viisidest ja sellest, kuidas ettevõtted saavad ennast nende eest kaitsta, räägivad Äripäeva raadio küberturbeteemalises sisuturundussaates saatekülalised Randel Min ja Priit Rebane Stallionist.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.