Äripäev eetris: tähtsusetu rahvakohtuniku amet on pensionärile hea koht, kus aega veeta
On täiesti absurdne, et Tallinna Sadama eksjuhtide altkäemaksu kohtuasi võib rahvakohtuniku taandumise pärast otsast alata, leidsid ajakirjanikud arvamussaates “Äripäev eetris”.
Tallinna Sadama juhtum paneb ajakirjanike arust küsimuse alla iganenud rahvakohtuniku institutsiooni vajaduse. Raskete isikuvastaste kuritegude puhul on aru saada, milline on inimlik mõõde selles, mida rahvakohtunik võiks otsustada. Kuid kas rahvakohtunikku peaks üldse kaasama raskete majanduskuritegude kohtuasjadesse, kui saaga võib venida aastate pikkuseks ning rahvakohtunikul kui tavakodanikul ei pruugi olla päriselt võimekust ja teadmisi, et õigust mõista.
Mitu aastat kestnud Tallinna Sadama kriminaalasja uuesti alustamist hinnates märkis erakonna Parempoolsed juht ja endine peaprokurör Lavly Perling, et esile kerkib vana mure: kriminaalmenetlus on kohmakas.
Tallinna Sadama kriminaalasja arutamine hakkab algusest peale, kuna üks rahvakohtunikest, Peeter Kaasik esitas taotluse tervisliku seisundi tõttu ametist vabastamiseks.
Koalitsioonileping, mida varsti lugeda saame, peaks sisaldama ka punkti, millega lubatakse kriminaalmenetluse protsessi tõhusamaks muuta. Löögi all on avalikkuse õiglustunne ja usk õigussüsteemi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.