IT- ja nutiseadmete ringmajanduse ning rentimisega tegeleval Foxway'l on arutlusel kolm automatiseerimisprojekti, mille seas on ka täisautomaatne ladu, rääkis ettevõtte operatsioonide juht Oliver Kotkas saates „Fookuses: tark tööstus“.
- Foxway operatsioonide juht Oliver Kotkas. Foto: Raul Mee
„Igal ettevõttel on see koht, kus maht jõuab sinnamaale, kus enam ei ole vaja ainult paindlikkust, vaid ka kuluefektiivset opereerimist,“ rääkis Kotkas lao automatiseerimise vajalikkusest.
Elektroonika ringmajandusega tegelev Foxway naudib praegu kiiret kasvu, sest rohetrend suunab aina enam kasutatud elektroonikat uuele ringile. Vanu seadmeid ümber töötlev ettevõte näeb, et kasv on küll kiire, kuid palju on veel minna.
Kuidas vanade seadmete ümbertöötlemist aga automatiseerida? Ettevõttel on praegu laual kolm suurt automatiseerimisprojekti, mille hulgas on äsja tööle hakanud pakkeliin, siselogistika robot ja täisautomaatne ladu.
Ettevõtte arengust ja plaanidest räägib operatsioonide juht Oliver Kotkas. Saadet juhib Harro Puusild.
Foxway siht automatiseerimises on täisautomaatne ladu
Seotud lood
Seekord on saates vestluspartneriks elektrienergia jaotusvõrkusid arendava Ensto Eesti juht Kaarel Suuk, kellega räägime ettevõtte viimaste aastate tehnoloogilisest arengust, muutuste juhtimisest ja üha kiiremini arenevast rohepöördest.
Innovatsiooni ja muudatusi ei tohiks karta, kuid tuleks mõelda, mis on mõistlik ja mis mitte, rääkisid tööstuettevõtete esindajad saates „Fookuses: tark tööstus“.
Rohepööre on päriselt suur reform, rõhutas riigikontrolör Janar Holm. „Päris reform tähendab seda, et sellel saab olema võitjaid ja kaotajaid ning seetõttu on kokkulepped selle elluviimiseks väga rasked tulema. See on kaelamurdev väljakutse riigile ja kõigile, kes selles protsessis osalevad.“
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”