Välisminister Margus Tsahkna osalus ettevõttes, mis müüb Ukrainasse välihaiglaid, võib tekitada huvide konflikti. „Äripäev eetris“ vaidles selle üle, kas see oht on tõepoolest olemas.
- Saates vaidlesid (vasakult) Aivar Hundimägi, Indrek Lepik ja Martin Johannes Teder. Foto: Äripäev
„Tsahkna puhul on küsimus, kas peame minema seda teed, et kui keegi saab ministriks ja tal on kuskil mingi ettevõte, siis me ütleme, et sa pead sellest loobuma,“ arutles Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi. „Me võime saavutada olukorra, kus riigijuhtimise juures polegi inimesi, kellel oleks ettevõtte juhtimise kogemust.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Välisministri kohta vastu võttes sattus vahepeal kaitsetööstuse lobistiks ja välihaiglaid tootvas ettevõttes Margus Linnamäe äripartneriks hakanud Margus Tsahkna (Eesti 200) selgesse huvide huvide konflikti, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) kuulutas välja mahuka ühishanke koos Leeduga mobiilsete välihaiglate ja sidumispunktide tellimiseks, raamleping sõlmitakse seitsmeks aastaks ning hanke maht on kuni 150 miljonit eurot.
Avalikkusele jääb arusaamatuks, miks hoiab Eesti 200 keskkonnakomisjoni juhi kohal iga hinna eest Tarmo Tamme, keda saadab kolm keskkonnateemalist pahandust. Kui tema asemele pakutud Züleyxa Izmailova samuti osale erakonna fraktsioonist ei sobi, on justkui silm kinni pigistatud võimaluse ees, et koha võiks saada keegi kolmas.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.