Vabaharidus tuleb appi: koolitamine pole vaid tööandja kanda
Ühiskond on pidevas ja aina kiiremas muutumises. Karjääriteed on käänulisemad ja muutuv töö nõuab uusi teadmisi ja oskusi. Kus asub sellele pildil vabaharidus ja kas vabaharidus on isutekitaja, kogukonna arendaja, erialaste oskuste täiendaja või ühine vastutus sidusa ühiskonna ehitamisel?
Krista Hallik, Heleriin Jõesalu ja Kertu Eensaar räägivad saates "Õppetund" vabahariduse rollist ühiskonnas. Foto: Katre Savi
Elukestev õpe ja inimese arengu toetamine kogu elukaare jooksul on olulisem kui kunagi varem. Saates "Õppetund" räägime vabaharidusest ja vabaharidusliku koolituse rollist täiskasvanute õppes.
Külas on Eesti Rahvaülikoolide Liidu tegevjuht Heleriin Jõesalu, Kuressaare Rahvaülikooli projektijuht Krista Hallik ja Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras projektijuht Kertu Eensaar. Vestlust juhib Katre Savi.
Vabahariduse abil sidusa ühiskonna suunas: koolitamine pole vaid tööandja kanda
Oluline osa täiskasvanute õppimisest ja arengust toimub läbi suhete ja suhtlemise teiste kaasõppijatega. Sageli on aga täiskasvanute koolitajad küsimuse ees, kuidas saab grupist grupp ja kuidas töötada gruppidega, et toetada grupis õppimist ja õppijate arengut. Erasmus+ programmi projekt “From I to We” tegeles psühhodraama ja sotsiomeetria tegevuslike meetoditega täiskasvanute koolituses suhete loomiseks ja grupi arenguks ehk sellega, kuidas minast saab meie.
Värskelt on valminud Eesti Koolitus- ja Konsultatsioonifirmade Liidu tellimusel Eesti koolitusturu uuring. Uuringu lõppraport on veel valmimisel ja tulemuste esitlus on kavandatud varasügisesse, kuid juunikuu saates "Õppetund" on meil võimalus heita pilk uuringu esmastele tulemustele.