Äsja Euroopas kõrge disainiauhinna pälvinud Cleveron teatas aasta alguses, et aastaid kestnud kohtutee Hiinas on läbi. Pärast mitut tagasilööki tuli Eesti pakiautomaatide tootja patendivaidlusest välja võitjana.
- Siim Timpson (vasakul) ja Ott Pabut. Foto: Harro Puusild
Intellektuaalomandi- ja patendispetsialisti Siim Timpsoni sõnul on Hiina turg keeruline, kuid nende intellektuaalomandisüsteem päeva lõpus ikkagi toimib. „Hiinas tasub tõesti kaaluda intellektuaalomandi registreerimist, sest see on oluliselt soodsam kui pärast tegeleda tagajärgedega,“ lisas Timpson.
Kuidas ettevõte Hiinas kohtuteele sattus ja kuidas sealset ettevõtet võitis, räägivad saates Cleveroni operatsioonijuht Ott Pabut ning intellektuaalomandi- ja patendispetsialist Siim Timpson.
Räägime ka sellest, mida kohtutee Cleveroni jaoks muutis, ja küsime nõu, millega ka teised ettevõtted patendipoliitikas arvestama peaksid.
Saadet juhib Harro Puusild.
Hiinas kohtuvõidu saavutanud Cleveron: sealseid patendireegleid tasub tunda
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.