Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum viib läbi jätkusuutlikkuse indeksi hindamist, mille käesoleva aasta tulemustest selgub, et ettevõtjad on enim hädas keskkonnamõjude kirjeldamisega. Ligi poolesajast ettevõttest, kes sel aastal hindamises osalesid, said kuldmärgise pooled ning selle taga on süsteemne lähenemine, selgub saatest “Juhtimisaudit”.
- Hellen Klettenberg ja Riin Savi räägivad saates "Juhtimisaudit" jätkusuutlikust ettevõtlusest. Foto: Rain Jüristo
Vastutustundlik ettevõtlus, mida sageli nimetatakse ka jätkusuutlikuks ettevõtluseks, on ärimudel ja juhtimisfilosoofia, mis seab esikohale sotsiaalse, keskkondliku ja eetilise vastutuse.
Selle eesmärk on tasakaalustada kasumi teenimine jätkusuutlikkuse, keskkonnahoiu ja ühiskondliku heaolu edendamisega. Selline lähenemine ei ole mitte ainult moraalne, vaid toob kaasa usalduse klientide, investorite ja ühiskonna silmis.
Saates astumegi vastutustundliku ettevõtluse maailma ning arutleme jätkusuutlikkuse kolme fookusvaldkonna üle. Räägime lähemalt, kuidas alustada, millised on edutegurid ja tänased parimad praktikad meie ettevõtete näitel.
Lisaks jagame praktilisi tööriistu ettevõtte jätkusuutlikkuse teemade süsteemseks juhtimiseks.
Saate külaliseks on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatuse liige ja Baltcapi jätkusuutlikkuse teemade eestvedaja Riin Savi ning saadet juhib aasta koolitaja Helen Klettenberg.
Kuldtasemel jätkusuutlikkuse saavutamine nõuab süsteemset lähenemist
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.