Tervise Arengu Instituudi statistika kohaselt on 17% Eesti rahvastikust igapäevasuitsetajad. Milline panus on Philip Morrisel, et see näitaja Rootsile sarnaselt 4% peale saada, räägivad saates "Minu karjäär" Philip Morris Eesti juht Kai Tammist ning välissuhete juht Margit Pulk.
- Philip Morris Eesti välissuhete juht Margit Pulk ning Philip Morris Eesti juht Kai Tammist räägivad sisuturundussaates suitsuvaba tuleviku võimalikkusest. Foto: Sigrid Hiis
Tammist räägib, et seitse aastat tagasi võttis Philip Morris vastu kindla otsuse sigarettidelt ära liikuda ning sisuliselt on tänasel päeval ettevõtte puhul tegemist tehnoloogiaettevõttega, kus töötatakse igapäevaselt selle nimel, et leida sigarettidele vähemkahjulikke alternatiive. „Philip Morris ütles esimesena suitsuvaba tuleviku visiooni välja ja selles suunas me ka liigume. Meie jaoks on üks sõnum alati kindel: kui sa suitsetad, lõpeta ära, sest see on väga kahjulik ja halb. Kui sa lõpetada ei suuda, siis leia endale turvalisem alternatiiv, millel on ka teaduslik taust,“ selgitab Tammist.
Karjäärist Philip Morrises räägib Pulk, et ta liitus Philip Morrisega neli aastat tagasi ning ka rahvusvaheliste kolleegidega vesteldes tuleb tihti jutuks, miks selle ettevõttega liituti. „Kõik pärast 2016. aastat liitunud kolleegid räägivad sama lugu: keegi ei uskunud, et nii lihtsalt ongi, et Philip Morris enam sigarette ei tooda. Minul oli sama mõte, aga otsustasin, et väljakutse tundub vinge, tööd on palju ja lähen vaatan natuke aega, kuidas on ning kui polegi see, mis nad väljapoole kommunikeerivad, tulen ära.“
Pärast nelja aastat on Pulk endiselt Philip Morrises ning ühe aspektina toob välja, et kriitika on selles ettevõttes äärmiselt teretulnud. „Kui tundub, et miski ei ole piisavalt hea või saaks veel paremini teha, siis tehaksegi veel uuringuid, veel teste. Peame ka arvestama, et Philip Morris on olnud tubakaettevõte peaaegu terve sajandi ja kui nüüd kümme aastat on midagi innovaatilist ja uut tehtud, siis see stigma murdmine võtabki aega.“ Pulk lisab, et kui uutel inimestel võimaldatakse küsida küsimusi, olla kriitiline ja kõike kahtluse alla seada, siis lõpuks eelarvamused murduvaki ning nähakse, et tehakse hingega asja.
Lisaks on saates juttu väärtustest, suurkorporatisooni eelistest tööturul ning sellest, kuidas hulgimüüjast sai jaemüügiga tegelev ettevõte.
Innovatsioon tubakavaldkonnas tähendab stigmade murdmist
Saadet juhib Sigrid Hiis.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.