Infortar arendab partneritega täielikult Eesti päritolu rohegaasi tootmist
Käesoleval aastal toodetakse Eestis kokku ligi 250 gigavatt-tundi rohegaasi, mis moodustab tarbitavast maagaasist ligi 7 protsenti. Kümnendi lõpuks võiks see aga neljakordistuda, rääkisid Äripäeva raadio saates Eesti Biogaasi juht Kristjan Stroom ja Infortari arendusdirektor Imre Mürk.
Eesti Biogaasil on kolm tootmisüksust. Fotol on rohegaasijaam Tartu lähedal Ilmatsalus, kuhu koguneb tooret umbkaudu kahekümnest asukohast. Foto: Erakogu
Sisuturundussaates räägime rohegaasi tootmisest ja selle kasutusvõimalustest nii praegu kui tulevikus. Teeme selgeks, mis vahe on biogaasil ja rohegaasil ning kuidas saab olla rohegaasi keskkonnajalajälg väike, kui selle põlemisel tekib C02.
Räägime sellest, kui palju täna Eestis rohegaasi toodetakse ja mis kasutust see leiab ning kuidas aitab see kindlustada Eesti energiajulgeolekut. Arutame ka transpordi elektrifitseerimise ja rohegaasi rolli üle keskkonnasõbraliku transpordi arendamisel.
Stuudios on Baltikumi suurima biometaani tootva ettevõtte Eesti Biogaas OÜ juht Kristjan Stroom ja Infortari arendusdirektor Imre Mürk. Saadet juhib Hando Sinisalu.
Infortar arendab partneritega täielikult Eesti päritolu rohegaasi tootmist
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.