2025. aasta suveks peab uus komisjon tegema Euroopa Liidu eelarve ettepaneku perioodiks 2028–2034. Arutame Äripäeva raadio saates, kas uuel perioodil puhuvad uued tuuled, millised prioriteedid on välja joonistumas ning kas ja kuidas Ukraina ja teised kandidaatriigid uut eelarveperioodi mõjutavad.
- Kokku on Euroopa Liit ja Euroopa riigid toetanud Ukrainat 85 miljardi euroga. Fotol Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Zumapress/Scanpix
COVID ja Ukraina kriis on näidanud ELi hämmastavat võimet teha kiireid otsuseid. Tavaliselt on eelarveläbirääkimised olnud väga vaevalised. Küsime Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhilt Vivian Loonelalt ja riigikantselei ELi asjade direktorilt Klen Jääratsilt, kas siin on ka muutust loota.
Äripäeva raadio sisuturundussaates tuleb külalistega juttu Euroopa Liidu eelarvest ja selle koostamise põhimõtetest. Räägime praeguse eelarve vaheülevaatusest ja uurime, millised on võimalused kokkuleppeks, millised on erimeelsused ja milline on siin Eesti positsioon. Lisaks analüüsime, millal saab Eesti netomaksjaks ja mis kasu meil ELi eelarvest on.
Saadet juhib Hando Sinisalu.
Kuidas mõjutab Ukraina Euroopa Liidu eelarvet?
Seotud lood
Euroopa Liidu struktuurifondidest rahastatakse eelkõige ettevõtluse arendamist Ida-Virumaal, digitaliseerimist ja rohetehnoloogiad ning rahastus periood kestab 2029. aastani, mistõttu tuleks taotlused sisse anda juba nüüd, selgub Äripäeva raadio sisuturundussaatest.
Eesti liikuvusstrateegia pika vaate keskmes on raudteeliiklus. Kuigi suuresti on see seotud Rail Balticaga, siis tegeletakse ka raudtee elektrifitseerimisega, tellitud on 16 uut rongi ning ka kaubavedu suunatakse maanteelt enam raudteele.
Miks on Eestis hea põllumajandusega tegeleda, millised on Eesti põllumajanduse olukord ja väljavaated ning kuhu suunas liigub Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika, selgitatakse värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.