2025. aasta suveks peab uus komisjon tegema Euroopa Liidu eelarve ettepaneku perioodiks 2028–2034. Arutame Äripäeva raadio saates, kas uuel perioodil puhuvad uued tuuled, millised prioriteedid on välja joonistumas ning kas ja kuidas Ukraina ja teised kandidaatriigid uut eelarveperioodi mõjutavad.

- Kokku on Euroopa Liit ja Euroopa riigid toetanud Ukrainat 85 miljardi euroga. Fotol Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Zumapress/Scanpix
COVID ja Ukraina kriis on näidanud ELi hämmastavat võimet teha kiireid otsuseid. Tavaliselt on eelarveläbirääkimised olnud väga vaevalised. Küsime Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhilt Vivian Loonelalt ja riigikantselei ELi asjade direktorilt Klen Jääratsilt, kas siin on ka muutust loota.
Äripäeva raadio sisuturundussaates tuleb külalistega juttu Euroopa Liidu eelarvest ja selle koostamise põhimõtetest. Räägime praeguse eelarve vaheülevaatusest ja uurime, millised on võimalused kokkuleppeks, millised on erimeelsused ja milline on siin Eesti positsioon. Lisaks analüüsime, millal saab Eesti netomaksjaks ja mis kasu meil ELi eelarvest on.
Saadet juhib Hando Sinisalu.
Kuidas mõjutab Ukraina Euroopa Liidu eelarvet?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!