Milline on õpetamise hetkeolukord Eestis keeleõppe vallas ja kuidas on aja jooksul keeleõpe ning -õppija muutunud, räägib saates „Ettevõtte juubel“ oma kolmekümnendat juubelit tähistava Multilingua Keelekeskuse juht Malle Nei.
- Haridustöötajate streigi valguses tõdeb Multilingua Keeltekeskuse juht, et nende eesmärk on igakülgselt õpetajaid toetada.
Haridustöötajate streigi valguses tõdeb Nei, et nende eesmärk on igakülgselt oma õpetajaid toetada. „Me pakume keeleõpetajatele metoodilisi täienduskoolitusi, erinevaid vaimse tervise koolitusi, kuidas tulla toime raske õppijaga, kuidas motiveerida õppijaid, kuidas motiveerida ennast, kuidas seada piire. Kõik sellised väga aktuaalsed teemad, mis aitavad õpetajaid nende töös,“ selgitas Nei.
Multilingua Keeltekeskus pakub õppimiseks kahtkümmet keelt nii täiskasvanutele, noortele kui lastele ning aitab keeleõpet kujundada läbi individuaalse nõustamise. Kui pandeemia algus sundis keskuse kiirelt e-õppeviisidega kohanema, siis lisaks sellele on võetud suund ka kaasaegsetele õpimeetoditele. „Tegeleme coaching’u integreerimisega keeleõppesse ja kohaneme pidevalt uute tehnoloogiliste suundadega.“
Nei tõdeb, et keeleõpe on muutunud, sest muutunud on ka keeleõppija, samuti nõuab praegune aeg pidevat innovatsiooni. „Kui enne pandeemiat toimusid näiteks kõik meie ettevõtetesisesed koolitused kontaktõppena, siis nüüd toimuvad 90% ulatuses need koolitused veebis,“ rääkis Nei.
Samuti puudutab saade õpetamise hetkeolukorda Eestis ja Malle Nei annab oma perspektiivi erialase hariduse väärtustamisele ühiskonnas.
Keelekeskuse omanik: õpetajate heaolu on meile äärmiselt oluline
Saadet juhib Alyona Stadnik.
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?