Pärast Balticconnectori purunemist tegeletakse intensiivsemalt Eesti ja Soome vaheliste kaablite turvalisusega, rääkis “Energiatunni” saates kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets. Läänemeres on suurendatud liitlaste kohalolekut ja investeeritakse digitaalsetesse lahendustesse.
- Keit Kasemets räägib saates “Energiatund” Eesti elektrivõrgu stabiilsusest. Foto: Priit Mürk, ERR/Scanpix
Kasemetsa sõnul ei aita digitaalsed lahendused, nagu näiteks digitaalsed poid või droonid, küll kellegi halbu kavatsusi ära hoida, kuid nende abil saab paremini jälile sellele, mis meres toimub ja juhtub. Veel avas Kasemets, kas Balticconnectori purunemise põhjused ja süüdlane on selged.
Saates tuleb juttu Eesti elektrivõrgu stabiilsusest, tarnekindlusest, Balticconnectori purunemisest, elektri hinnast ja salvestussüsteemidest. Lisaks Kliimaministeeriumi ja partnerite poolt korraldatud energia salvestuslahendustele keskenduva häkatoni olulisematest järeldustest. Saadet juhib Lauri Leet.
Keit Kasemets: tõstame Eesti ja Soome vaheliste kaablite turvalisust
Seotud lood
Praegu ei ole elektri tarbimine suur ja seetõttu pole ka Estlink 2 rikkel hinnale olulist mõju, kuid olukord võib muutuda näiteks külmemate ilmade saabudes, rääkis Eleringi juht Kalle Kilk.
Kui ekstreemseid sündmusi maailmas pole, on energia hinna kasv joonlauaga prognoositav, märkis energiaettevõtte Evecon tegevjuht Karl Kull Eesti elektrisüsteemi stabiilsust käsitlevas saates „Energiatund“.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.