Pärast Balticconnectori purunemist tegeletakse intensiivsemalt Eesti ja Soome vaheliste kaablite turvalisusega, rääkis “Energiatunni” saates kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets. Läänemeres on suurendatud liitlaste kohalolekut ja investeeritakse digitaalsetesse lahendustesse.
- Keit Kasemets räägib saates “Energiatund” Eesti elektrivõrgu stabiilsusest. Foto: Priit Mürk, ERR/Scanpix
Kasemetsa sõnul ei aita digitaalsed lahendused, nagu näiteks digitaalsed poid või droonid, küll kellegi halbu kavatsusi ära hoida, kuid nende abil saab paremini jälile sellele, mis meres toimub ja juhtub. Veel avas Kasemets, kas Balticconnectori purunemise põhjused ja süüdlane on selged.
Saates tuleb juttu Eesti elektrivõrgu stabiilsusest, tarnekindlusest, Balticconnectori purunemisest, elektri hinnast ja salvestussüsteemidest. Lisaks Kliimaministeeriumi ja partnerite poolt korraldatud energia salvestuslahendustele keskenduva häkatoni olulisematest järeldustest. Saadet juhib Lauri Leet.
Keit Kasemets: tõstame Eesti ja Soome vaheliste kaablite turvalisust
Seotud lood
Praegu ei ole elektri tarbimine suur ja seetõttu pole ka Estlink 2 rikkel hinnale olulist mõju, kuid olukord võib muutuda näiteks külmemate ilmade saabudes, rääkis Eleringi juht Kalle Kilk.
Kui ekstreemseid sündmusi maailmas pole, on energia hinna kasv joonlauaga prognoositav, märkis energiaettevõtte Evecon tegevjuht Karl Kull Eesti elektrisüsteemi stabiilsust käsitlevas saates „Energiatund“.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.