Värskes saates „Mets ja majandus“ keskendume puidukeemia väljakutsetele ja võimalustele Eestis.
- Tallinna Tehnikaülikooli professor Andres Krumme räägib saates puidu biorafineerimise võimalustest ja väljakutsetest Eestis. Foto: Johanna Adojaan
Saates annab Tallinna Tehnikaülikooli professor Andres Krumme põhjaliku ülevaate puidukeemia hetkeseisust ja arengupotentsiaalist. Krumme sõnul ei saa näiteks plastidest ja polümeeridest rääkides kuidagi puidust mööda minna. „Kas teate, mis on maailma levinuim polümeer? Tselluloos,“ sõnab Krumme. Samas näiteks tekstiilide või plastide tootmisel on tselluloos vähe kasutust leidnud.
Saates arutatakse ka selle üle, kuidas Eesti riik võiks soodustada puidukeemia sektori arengut. Sõna võtavad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Andri Haran, Tallinna Tehnikaülikooli professor Andres Krumme, VKG biotoodete arendusjuht Lauri Raid ja veebi vahendusel Fibenoli arendusjuht Peep Pitk.
Saade on salvestatud konverentsil "Puidutööstuse äriplaan 2024." Saate pani kokku Toomas Kelt.
Eesti puidukeemia areneb laborites, tööstus ootab järge
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.