Urmas Paeti sõnul on Donald Trumpi Euroopa-suunaline hurjutamine asjakohane. Meie kaitsevõime on nõrk ja kui ameeriklased poleks Ukrainat toetanud, oleks see sõda juba kaotatud.
- Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet nendib saates “Fookuses: Euroopa majandus”, et Euroopa on liiga pikalt olnud mugavustsoonis mitte ainult sõjalise kaitse vallas, vaid ka selles, mis puudutab energiavarustatust või tööstust. Foto: Andras Kralla
„Sõda Ukrainas on tegelikult kestnud juba kümme aastat ja me ikka näeme, et on kolmteist NATO liikmesriiki, kes pole isegi 2 protsendini jõudnud oma kaitsekulutustega. Kui Ameerika Ühendriigid poleks Ukrainale appi läinud, oleks see sõda juba läbi. Ja mitte Ukraina võiduga,“ tõdeb Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet Äripäeva raadio saates „Fookuses: Euroopa majandus“.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teist korda USA presidendiks pürgiv Donald Trump ütles, et julgustab Venemaad tegema, mida iganes ta tahab NATO liitlastega, kes ei suuda oma kaitsekulutusi kokkulepitud miinimummäärani tõsta.
Värske “Globaalne briifing”
Ekspresident möllab üha julgemalt. Lisaks: Ungari poliitdraama, võimuvõitlus Ukraina ladvikus, viimase piirini viidud Euroopa põllumehed.
Berliin on hakanud riigi julgeolekusse tõsisemalt suhtuma, kuid üha rohkem tekitab muret küsimus, kuidas hoida kaitsekulutusi vajalikul tasemel.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.