Eesti investorite seas valitseval eufoorial soetada Hispaaniasse kinnisvara on nähtavad FOMO-efekti tunnused, mistõttu peaksid vastutustundlikud suunamudijad rääkima ka kaasnevatest riskidest, leidsid ajakirjanikud arvamussaates “Äripäev eetris”.
- Katri Teller pälvis mullu aasta investori tiitli. Foto: Raul Mee
Hispaania kinnisvaraturule mineku taga on ühelt poolt eriti noorte seas leviv geopoliitikast tulenev sõjahirm, teisalt aga on sekkunud ka investeerimiskogukonna arvamusliidrid. “Minu tutvusringikonnas räägiti sellest juba eelmisel aastal, et oleks pesa, kuhu varju minna, nüüd on aga lisandunud FOMO-efekt, ehk issand, äkki ma jään millestki ilma,” rääkis Äripäeva uudiste- ja uuriva toimetuse ajakirjanik Eliisa Matsalu.
Seotud lood
Soojale maale kinnisvara ostma minnes tuleb materjaliga tööd teha ning turgu uurida, muidu võid loodetud päikselise tulu asemel kaela saada hoopis kauge kulu- ja tüliallika, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Investor, ettevõtja ja meelelahutaja Katri Teller tunnistas, et kuigi varem on ta investeerinud vaid Eesti kinnisvarasse, on ta nüüd võtnud suuna Hispaaniasse ja mõned korterid Eestis maha müünud.
Kogenud maakler nendib, et välismaale kinnisvara ostes kehtib reegel, et kui miski paistab liiga hea, et tõsi olla, siis see liiga hea olla ei saa.
Kohtupidamise kvaliteedist tuleb rääkida, ütleb meile Porto Franco teise astme kohtuotsus. Väärib tõsiselt kaalumist, kas kohtuniku amet ikka peaks olema eluaegne, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.