Tehisintellekt on piiridest välja murdnud ja nõuab uusi oskusi. Sellega siseneme uude ajastusse, selgitab värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates AI ekspert Jarmo Tuisk.
- Fotol AI ekspert Jarmo Tuisk, foto tehtud Jarmo poolt tehisintellekti abiga. Foto: Erakogu
Tehisintellekt paneb proovile meie oskuse mõelda ja mõtlemist juhendada, toob Tuisk välja. Kui varem oleme harjunud vajutama nupule, et muuta kirjastiili, sisestada tabelit või valemit, siis AI pakub vaid ühe ava – kirjuta aga midagi.
Tuisk näeb hetkel tehnoloogiliselt kahte suunda. Esimene suund on AI pilvetehnoloogiate areng. Suured ja võimsad mudelid arvutuskeskustest lahendavad massivsel hulgal probleeme, AI muutub aina nutikamaks ja universaalsemaks. Seal kõrval aga võtab hoogu teine suund: tehisintellekt liigub väiksematesse seadmetesse, liigub taskusse, abi saabub sellevõrra kiiremini ja muutub privaatsemaks.
Saates räägime AI lahendustest töökeskkonnas, aga ka laiemalt tehisintellekti kasutamisest ja suundumustest. Arutame, kui palju lasta teha ülesandeid ära tehisintellektil, mis on tehisintellekti hallutsioneerimine ja kas inimene kaotab AI-le oma töö. Juttu tuleb ka nutikatest taskuseadmetest ja sellest, kuidas läheb Apple’i ja Samsungi võidujooksul, et olla kõige nutikam igapäevaabiline. Kes võidab?
Saates on külas AI ekspert ja Samsungi brändisaadik Jarmo Tuisk, saadet juhib Tõnu Einasto.
AI tõukab IT ajastu troonilt, algab mõtlemistehnoloogia võidukäik
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”