Kevadel on õige aeg üle vaadata, et õlid, millega terrassilaudu töötleme, oleksid inimestele ohutud. Rääkimata sügavtöödeldud puidust, millele astutakse peale palja jalaga. Kuula saatest “Kõik ärikinnisvarast”, millal terrassihooldus ette võtta ja millised on tervisele ohutud terrassimaterjalid.
- Nii nagu mujal ehituses, ka terrasside ehitamisel ja hooldamisel mängib olulist rolli keskkonnasõbralikkus. Foto: RM Stuudio
Uudseks lahenduseks hoonetes, kus on vaja põrandate alla viia kaableid, on nn tõstetud põrandate avatav süsteem. Põrandaplaadid on siingi taaskasutatavast materjalist ja keskkonnasõbralikud.
RM Stuudio müügijuhi Rain Aderi sõnul on Eestis aastaid kasutatud küll kinnist tõstetud põrandate võimalust, kuid väga levinud pole avatavate tõstetud põrandate süsteem. „Tõstetud põrandate alla saab mugavalt paigutada kommunikatsioonid ja ei pea betooni kuivamist ootama ning kui on hiljem vaja ruumide paigutust muuta, ei pea jällegi betooni seest välja lõhkuma,” rääkis Ader saates.
Metallist jalgadele toetuvate põrandaplaatide valik on suur, muist on võimelised taluma isegi raskeveokite koormust. „Näiteks sellisel juhul, kui tööde järjekord näeb ette, et enne tuleb põrand ära panna ja siis algavad ehitustööd, näiteks lennuväljal,“ selgitas ta.
Osmo õlide maaletooja on hakanud terrasside tarbeks Eestisse tooma töödeldud puitmaterjale, mis on immutatud ränioksiidiga. Tootespetsialist Andres Leismanni sõnul on tegu keskkonnasõbraliku materjaliga. „Meil ei ole vaja biotsiide terrassiõlide sisse, kuna terrassil me käime paljajalu ja väikesed lapsed roomavad käpuli ringi,” on Leismann kompromissitu.
Terrassihooldusest ja põrandakattematerjalide uutest lahendustest räägivad sisuturunduslikus saates RM Stuudio müügijuht Rain Ader ja Osmo tootespetsialist Andres Leismann, saadet juhib Juuli Nemvalts.
Terrassiehituses ja hoolduses teevad ilma keskkonnasõbralikud lahendused
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.