Praegu on Eestis päikeseenergia tootmist juba rohkem kui 600 megavati jagu ning kui lisada siia tuuleenergia, siis enamikul tundidel läheb mingi kogus roheenergiat ekspordiks, rääkis KC Energy tegevjuht Mihkel Loorits.
- Päikeseparkide arendaja KC Energy tegevjuht Mihkel Loorits. Foto: Liis Treimann
Ta tõi võrdluseks, et suvel tarbitakse Eestis tunnis 600–900 megavatti elektrit. “See ekspordi osakaal peakski näitama võimekust, kuidas me saame Eestis tarbimist kasvatada ja tuua siia energiamahukaid ettevõtteid või suurendada oma tööstusettevõtete tarbimismahtusid,” rääkis Loorits Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus rääkis Loorits pikemalt ka KC Energy järgmisest päikesepargist, mis rajatakse Kehra kõrvale ja mida finantseerib Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank 22 miljoni euroga. See on EBRD suurim laen Balti taastuvelektrisse. Loorits selgitas ka, miks KC Energy Eesti pankadest laenu ei võtnud.
Lisaks rääkis Loorits 52 päikesepargi rajamise kogemuse pealt, millised on olnud kohalike peamised mured seoses nende kodukoha lähedusse päikeseparkide rajamisega ning kuidas saab roheenergia tootja ühtlustada elektri pakkumist, kui tootmine sõltub suuresti ilmast.
Küsis Hando Sinisalu.
Päikeseparkide arendaja: roheenergiat on Eestis juba rohkem, kui tarbida jõuame
Seotud lood
Seekordses Äripäeva raadio rohetehnoloogiasaates "Cleantech" räägime taastuvenergia tulevikust Eestis ja sellest, kas meie elektrivõrk peab vastu uutele tuule- ja päikeseparkidele.
Taastuvenergia arendaja Sunly ja Metsagrupp rajavad Ristile Baltikumi suurima päikesepargi võimsusega 244 megavatti, mille maksumus on ligi 120 miljonit eurot.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.