Eelmisel aastal kaotas kolme saeveskit käitav Viiratsi Saeveski tootmismahtu ning tooraine tulevik on endiselt väga segane, kuid tundub, et hullem aeg on puidutöösturi jaoks siiski möödas, rääkis ettevõtte juhatuse liige Tõnu Tsernant.
“Eelmisel aastal küll maht kukkus, kuid loodame, et sel aastal rohkem ei kuku. Nii et praegu võitleme,” rääkis Tsernant Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Kui Viiratsi Saeveski eelmise aasta käive kukkus üle 30 protsendi, siis kogu Eesti saetööstuse maht langes veelgi rohkem, märkis ta.
Intervjuus rääkis ta pikemalt puidutöösturite ühest põletavaimast probleemist, milleks on tooraine kättesaadavus ja mis Tsernanti hinnangul on ka põhjus, miks välismaa suured kontsernid on Eestist äritegevuse välja tõmmanud. Juttu tuli ka Viiratsi Saeveski võimalikest laienemisplaanidest ja puidutööstuse konkurentsivõimest rahvusvahelisel turul.
Küsis Eget Velleste.
Kõvasti kukkunud puidutööstur: võitleme ja loodame, et hullemaks ei lähe
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Selle aasta veebruaris kahanes kaupade eksport aastaga 15% ja import 10%, suurimad mõjutajad olid elekter ja maagaas, teatas statistikaamet.
Ärimees Raul Kirjanen plaanib rajada Fibenoli puidukeemiatehase Lätti. Investeeringu suurus ulatub ligi 700 miljoni euroni.
Võimalusi turul on igal ajal, isegi kui nõudlus on nõrk, siis tegelikult ikkagi kuskil leidub midagi, mida üles korjata, rääkis Viljandimaal asuva höövlitööstuse Puidukoda tegevjuht Eveli Opmann.
Kui baasintressid langevad, on lootust, et puidusektoris terendavad jällegi suuremad mahud ja paremad käibed, kirjutab KPMG metsasektori vandeaudiitor Siim Külasepp Äripäeva Infopanga metsatööstuse kvartaliraportile antud kommentaaris.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.