Idufirmade valuatsioonid on viimastel aastatel tulnud alla, mis tähendab, et ettevõtte osalusest tuleb suurem osa ära anda, kui investeeringuid kaasatakse, aga see on andnud ka võimaluse turgu puhastada, ütleb rohetehnoloogia saates “Cleantech” Paul-Techi kaasasutaja Anu Einberg.
- Anu Einberg Pärnu juhtimiskonverentsil 2023. Foto: Raul Mee
"Meie enda jaoks oli siiski see investeering vajalik. Olles deep-tech-ettevõte rohetehnoloogias, siis meil olid olemas kliendid Eestis ja Soomes ja on olemas käive, siis peamine investeeringu eesmärk oli ikkagi see, et oma kasvu suuta võimendada," sõnas Einberg.
"Cleantechi" saates räägime rohetehnoloogiasse investeerimisest; sellest, kuidas eelnevalt muudes valdkondades tegutsenud inimesed jõuavad rohevaldkonda ja lähemalt ka hiljuti 1,4 miljonit rahastust kaasanud Paul-Techi tegemistest; kuidas mitme põlvkonna teadmised idufirmas ühendada ning läbi selle parandada põllumeeste heaolu ja muuhulgas ka Läänemere tervist.
Saates on külas SmartCapi investeeringute juht Mattias Karu ja Paul-Techi kaasasutaja Anu Einberg. Kuidas saatekülalised roheteemadeni jõudsid ja kuidas enda jaoks rohepööret defineerivad, saab kuulata juba saatest. Saadet juhib Mart Valner.
Kuidas mitme põlvkonna teadmised idufirmasse tuua
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.