„Kui keegi minu käest küsib, kas soovitan kellelgi juhina töötada, siis ma soovitan ikkagi tõsiselt järgi mõelda, „miks“,“ ütleb „Juhi juttude“ hooaega kokku võtvas saates viimase hooaja üks külalisi, Merko Ehituse endine juht Andres Trink.
- Merko juht Andres Trink on üks juhtidest, kelle mõtteid saates saab kuulda. Foto: Andras Kralla
Mis teda juhtimise juures hoidnud on, on üks kildudest, mis seekordses saates kõlab. Toomegi kuulajateni viimase aasta saadetest nopped headest juhtimisnippidest, -kogemusest ja õppetundidest.
Lisaks Trinkile kõnelevad saates Ericsson Eesti juht Sirli Männiksaar, politsei- ja piirivalveameti juht Egert Belitšev ja LHV Panga juht Kadri Kiisel.
Juttu tuleb veel sellest, kuidas saadakse kriisis organisatsiooni etteotsa ja kuidas inimesed kriisist läbi juhtida, kuidas saada juhiks, kui seda plaani pole, kuidas uusi juhte peale kasvatada, miks juhi töö nõuab lõivu ja kuidas sellega inimesena hakkama saada, ning spetsialistist juhiks kasvamise teekondadest.
Saate pani kokku Rivo Sarapik.
Andres Trink: juhiks tahtjal tasub tõsiselt järele mõelda
Saatesarjas "Juhi jutud" jagavad silmapaistvad Eesti juhid oma kogemusi ja räägivad, mida on nad oma teekonnal õppinud, et veelgi edukamaks juhiks saada. Saatesari kuulub Äripäeva Pro paketti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula värsket “Juhi juttude” saadet!
“Ega juhi töö olegi kõigile ega teeks kõiki inimesi õnnelikuks. Juhtivatele kohtadele satuvadki inimesed, kelle jaoks juhi tööga kaasnev vastutus ja stress pole ainult negatiivsed, vaid ka käimatõmbav jõud,” räägib globaalse panganduse tipust Eesti värskeimat, Holm Panka juhtima tulnud Kaspar Kalvet.
Parima juhi konkursi finalist OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suuroo ütleb, et madalate eesmärkide seadmine on ohtlik, sest see laseb asjadel senisel viisil edasi kulgeda, kuigi jätkuvaks kasvamiseks peaks muutuma.
Täna kuulutati Eesti parimaks juhiks IT-ettevõtja, OIXIO Groupi omanik ja juhatuse esimees Ivo Suursoo.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.