Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts arutles, kuidas Eesti majandusele hoog sisse anda ning mida peaks riik ettevõtjate abistamiseks tegema.
- Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts Foto: Liis Treimann
Palts leidis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et ettevõtjad tahavad endiselt ettenähtavust ja stabiilsust, mis on majanduse nurgakivi.
Majanduse edendamiseks on vaja teha investeeringuid, aga neid ei aga saa teha, sest nähtavus on kehv ja pole arusaama, kas investeering ennast isegi ära tasuks, rääkis ettevõtete mõtete esindaja. Seega soovitab Palts, et avalik sektor peab jätkama investeeringute tegemist.
Samuti rääkis kaubandus-tööstuskoja peadirektor, et maksude tõstmise vajadus on arusaadav, kuid nende arutelu peab riik läbi viima lihtsamalt ning läbimõeldumalt.
Jutuks tuli ka, mida riik täpsemalt saab oma kommunikatsioonis parandada ning milliseid soovitusi jagavad ettevõtjad riigile.
Intervjueeris Hando Sinisalu.
Kaubanduskoja juht: taaskord, ettevõtjaid aitab stabiilsus ja ettenähtavus
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda pole rahul plaanitava muudatusega, mis näeb tulevikus ette lisaks ametnikele ka riigi ja kohaliku omavalitsuse ametiasutuse töötajate põhipuhkuseks alati 35 kalendripäeva.
“Kui seda fraasi kuulsin, olin pahviks löödud”
Tööturult lahkub rohkem inimesi, kui peale tuleb. Ent miks siis ei lubata sugugi igas ettevõttes panustada kõigil, kes saaksid seda täiel rinnal teha, küsib kaubandus-tööstuskoja teenuste direktor Piret Potisepp.
Oleme kiiresti muutumas Euroopas perifeeriaks, kus ebastabiilne keskkond viib lähiriikidesse ka kõige patriootlikumad tootmised. Ettevõtjad ja valitsus vajavad dialoogi, kirjutab kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts.
Euroala majanduskasv kiireneb, sest analüütikute hinnangul on Saksamaa aastapikkusest stagnatsioonist välja tulemas.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.