Kuigi inflatsioon on justkui kontrolli all, siis teenuste hinnatõus ning palgaralli on endiselt liiga kõrged ning Euroopa majandus võib madalseisust välja tulla oodatust hiljem, rääkis Eesti Panga president Madis Müller.
- Eesti Panga president Madis Müller Foto: Andras Kralla
Eile otsustas Euroopa Keskpank jätta intressimäärad juunikuisele tasemele ehk 3,75 protsendi juurde. Kuna keskpankuritele tekitab kiire teenuste hinnatõus ja palgralli muret, siis Euroopa majanduskasvu väljavaade lähitulevikuks on nõrgem, kui mõni aeg tagasi arvati, rääkis Müller Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Samas tähendab väiksem majanduskasv ka aeglasemat hinnakasvu, märkis keskpankur. Kui aga Euroopa majanduse väljavaade on arvatust nõrgem, siis see tähendab ka kehvemaid võimalusi Eesti eksportijatele, sõnas Müller.
Juttu tuli ka järgmistest intressimäära langetustest, Eesti majanduse väljavaatest täpsemalt ning maksuküüru kaotamise edasi lükkumise mõjudest riigirahandusele.
Intervjueeris Laura Saks.
Müller: Euroopa majanduse väljavaade on arvatust nõrgem
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Keskpanga nõukogu otsustas neljapäevasel istungil jätta baasintressimäärad tasemele, kuhu need juunis langetati.
Kuue kuu euribor, mis langes esimest korda mullu sügisel, on nüüdseks kukkunud selle aasta madalaimale tasemele.
Ursula von der Leyeni jätkamine annab kindlust
Euroopa Parlamendi otsus, mis laseb Ursula von der Leyenil ühtse Euroopa liidrina jätkata, on mõnes mõttes kergendus nii ettevõtjale kui kodanikule, kuid ühenduse globaalne konkurentsivõime on siiski silmitsi suurte raskustega ja just sellest sõltub ka Eesti käekäik, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Euroopa Keskpanga nõukogu tänasest koosolekust ei oodata intresside langetust.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.