Me tahame madalaid makse, aga palju sotsiaalseid hüvesid, ent mõlemat korraga saavutada ei ole võimalik – peame valima, ütles värske majandusminister Erkki Keldo Äripäeva raadiosaates “Poliitikute töölaud”.
- Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo: Eesti maksukoormus ei ole veel nii suur. Foto: Andras Kralla
Keldo arvates on Eesti ühiskonnas pikka aega pidamata debatt, kas me tahame Põhjamaade heaoluühiskonda, kus on tugev turvavõrk, aga see-eest väga kõrged maksud, või tahame olla madala maksukoormusega riik, kus teenuseid ja toetusi nii palju pole. „Mulle tundub, et meil ongi tekkinud olukord, kus me tahame madalaid makse, aga kõrgeid toetusi ja palju teenuseid. See lihtsalt fundamentaalselt ei ole võimalik,“ ütles Keldo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maksutõusud on praegusel ajal mõistetavad, ent ühiskonna vaesema osa nendega tugevamalt koormamine ei kipu töötama, üldsuse pahameelest rääkimata, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eraldi tööstusministri, täpsemalt majandus- ja tööstusministri, nimetamine uue valitsuse koosseisu näitab väärt tahet, kuid suuremaks peoks esialgu põhjust ei ole, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Uues, selgeid vastuseid ja kindlustunnet lubanud valitsuses on ühe koha pealt suud kõigil lukus: kuidas ikkagi hakatakse koguma ettevõtete tulumaksu.
Rahandusminister Jürgen Ligi tõdes, et veel ei ole teada, millisel kujul ettevõtete tulumaks kehtima hakkab. „Ma ei varja, et see on mulle halb uudis, kuid pean selle ellu viima,“ ütles ta.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.