Nii mõnigi ajaloolane või austaja ütleb, et Al Capone oli tegelikult altruist ja hoolis oma kogukonnast. Foto: AP/Scanpix
“Kõlblik kuni” kuupäev piimapakenditel on väga tõhus abiline, et piim õigel ajal ära tarvitada. Kuid selle toidutööstust muutva idee eest peame tänulikud olema Al Capone’ile. Kuidas küll, kuula saatest.
Saade “Obskuurne majandus” tõmbab selleks hooajaks otsad kokku, et jälle taas sügisel naasta. Mis tõmbab kõige paremini otsi kokku? Eks ikka tõmblukk. Seekord kuuletegi saates, mida obskuurset toimub tõmblukkudega.
Ka moodsal ajal on Robin Hoode. USAs, Ühendkuningriikides, Austraalias ja teisteski riikides on tõsine eluasemekriis ning enim kannatavad just noored inimesed. Nii “kogub” üks Austraalia aktivist tühje kodusid ja jagab neid kodust ilma jäänud inimestele tasuta laiali.
“Obskuurse majanduse” saates on kord juba räägitud putukate jahvatamisest kohvisse. Seekordne saade pole soovituslik neile, kes armastavad karastusjooke, aga jälestavad närilisi.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.