Börsifirma Infortar üks suuromanikest Ain Hanschmidt ütles, et osales riigivõlakirjade märkimisel, tehes "sümboolse, aga numbriliselt jõulise" panuse.
- Ain Hanschmidt Foto: Andras Kralla
Hanschmidt rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et näeb riigivõlakirjadele suurt huvi ja usub, et need märgitakse igal juhul täis. Hanschmidt lisas, et tema märkis isiklikult patriotismist.
Lisaks pakkus Hanschmidt välja mõtteid, kuidas saaks Eesti majanduse taas kasvuteele. Üks ettepanek oli näiteks tuua Eestisse rahvusvaheliselt olulisi sündmusi. Tema sõnul tasuks Eestil teha ärikonverentse, mis tooksid siia tuhandeid jõukaid konverentsikülastajaid. "Maailmapanga koosolek tooks siia 10 000 külastajat," märkis ettevõtja.
Ain Hanschmidti intervjueeris Neeme Korv.
Ain Hanschmidt majanduse turgutamisest: toogem siia Maailmapanga koosolek
Seotud lood
Alates tänasest saavad jaeinvestorid märkida Eesti riigi võlakirju, pakutav reaalintress on rahandusministeeriumi suviseid inflatsiooniprognoose arvestades vähemalt järgmisel aastal negatiivne.
Ligi jääb võlakirja märkimisest kõrvale
Investoritele pakutav riigivõlakiri tähendab suure tõenäosusega negatiivset reaaltootlust, aga asjaosalised pakkumist kesisena ei näe.
Ka kauaoodatud riigivõlakirjade pakkumise saanuks tuksi keerata. Õnneks seda ei tehtud, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eile avaldatud uudis, et ka minusugusel lihtsurelikul on võimalik riigile laenu anda, teeb mulle kahtlemata head meelt, samas vaatab mulle halastamatult otsa enda märksa kõrgemale seatud tootluseesmärk.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”