Eesti finantssektori tippjuht ja elus kuldseid käeraudu kandnud Erkki Raasuke ei usu, et riigi- ja erasektori vahel liikumine on suur mure.
- Erkki Raasukese sõnul ei ole tippjuhtide kinnihoidmine proportsionaalne võimaliku huvide konfliktiga. Foto: Liis Treimann
Kaitseminister Hanno Pevkur on pannud suure kella külge riigisektori endiste tippjuhtide liikumise erasektoris sama valdkonna ettevõtetesse.
Ministrile on ette jäänud nii kaitseväe juhataja Martin Heremi liitumine kaitsetööstusettevõttega Frankenburg Technologies kui ka majandusministeeriumi asekantsleri Timo Tatari asumine energiakontserni Ignitis etteotsa.
Erkki Raasuke, keda tõid pooleteise kümnendi eest riigiametisse just finantssektorist saadud nn kuldsed käerauad, mis ei võimaldanud tal Swedbankist lahkudes konkurendi juurde tööle asuda, ütles vestluses Äripäeva raadio saates “Äripäeva arvamusliider”, et tegu pole kaugeltki mustvalge teemaga.
“Kui inimene on väga hea või lausa erakordselt hea, siis selle organisatsiooni juhid peaksid tegema pingutuse, et ta tahaks olla selle organisatsiooni liige. Aga nii või teisiti ühel hetkel saab see aeg otsa. Ja siis ei tohiks jääda üksteise vastu liiga suuri nõudmisi.”
Raasukese hinnangul ei ole mõistlik, et Eesti-suuruses majanduses istuks tippjuht aasta-kaks kodus lihtsalt seepärast, et ta ei saaks rakendada oma oskusi n-ö teisel pool rindejoont.
“Kui keegi tahab seda mahajahtumise perioodi rakendada, siis sellest peaks rääkima, kui toimub värbamine – need asjad peaksid olema pikalt teada –, ja kui on tuleviku suhtes olulisi piiranguid, siis see peab olema ka kompenseeritud.”
“Kui neid mõlemaid pole antud juhul tehtud, siis on see tühi jutt.”
“Tore asi rääkida, aga teha pole seal palju midagi.”
Saates rääkis Raasuke, mida tuleks täpselt reguleerida, kui sedasorti konfliktikoht on ametivahetusse sisse kirjutatud.
Ta jagas oma kogemust Rain Lõhmusega – kelle käitumine 2016. aastal oli talle suureks inspiratsiooniks. Ning Raasuke hindas sedagi, mida ta arvaks, kui Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson läheks pärast ametiaja lõppu energiasektorisse lobistiks.
Intervjueeris Indrek Lepik.
Erkki Raasuke: tippjuht ei peaks piirangute pärast aasta-kaks kodus istuma
Kuula ka täispikka saadet:
Äripäeva arvamusliider: kasumimaks Eesti ärikeskkonda ahvatlevamaks ei muuda
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Leedu taastuvenergia ettevõtte Ignitis Groupi tegevuse eest Eesti turul hakkab vastutama enam kui 20aastase energiasektori kogemusega endine energeetika ja maavarade asekantsler Timo Tatar. Ta kinnitab, et asekantslerina kogutud delikaatne info ei leki.
Alates septembrist asub endine kaitseväe juhataja kindral Martin Herem tööle kaitsetööstusettevõttes Frankenburg Technologies strateegilise nõustajana.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.