Elektrimootoreid valmistav masinatööstus Konesko ostis ühe koostööpartneri ja sellega koos ka tehase Tartus, rääkis firma juht Mart-Järvo Hirtentreu.
- Masinatööstuse Konesko juht Mart-Järvo Hirtentreu. Foto: Liis Treimann
Ettevõte, mis osteti, on OÜ Ferkraft, kus Hirtentreu sõnul töötab kuskil 15 inimest. Firma on olnud Konesko pikaaegne koostööpartner.
“Väga tublid inimesed ja me näeme selles potentsiaali,” lausus ta. Hirtentreu ütles, et praegu peab investeerima ja minimaalne investeering peaks katma aasta kulumi. Miks ikkagi Konesko sellise investeeringu tegi ja kas praegu on turul palju ostukohti?
Äripäev kirjutas mõned kuud tagasi, et Eesti tehased võidavad USAs vastu võetud otsusest keelata kraanades Hiina tehnoloogia. Kas seda mõju on juba tunda?
Sarnaselt Äriplaani konverentsi lavalaudadel räägituga uurime ka Hirtentreult, mida võtab suurtööstur arvesse uut aastat planeerides ja milliseks hindab ta tööstuse lähitulevikku.
Intervjueeris Mai Kroonmäe.
Masinatööstus Konesko ostis koostööpartneri
Seotud lood
USA presidendi Joe Bideni korraldus vahetada kõik Hiinas toodetud sadamakraanad teiste vastu välja avab ukse Soome kraanatootjale Konecranes ning selle kaudu ka Eesti tootjale Koneskole.
Elektrimootorite ja suurte metallkonstruktsioonide tootja Konesko kasvatas käivet 10 protsenti ja enam kui kahekordistas kasumi hoolimata teda sügisel tabanud küberrünnakust.
Vähem vingumist ja rohkem investeerimist, siis hakkab ka majandus lõpuks kasvama, ütles Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas majanduskonverentsil Äriplaan.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.