Kultuuritöötajate palkade külmutamise vastu võitlevad näitlejad piketeerivad täna Stenbocki maja ees, et näidata vastumeelsust praegusele kärpepoliitikale, ütles näitlejate liidu esimees, Vanemuise teatris töötav näitleja Reimo Sagor.
- Näitlejate liidu esimees, Vanemuise teatris töötav näitleja Reimo Sagor Foto: Andras Kralla
Sagor rääkis Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis, et oma probleemi teadvustamiseks kavatsevad nad kasutada "kõikvõimalikke demokraatlikke vahendeid". Kui peaks teostuma kõige hullem stsenaarium, siis võivad teatrid tühjaks joosta ning selle all kannataks juba laiemalt kogu Eesti kultuur, ütles näitlejate esindusisik.
Sagori sõnul lähevad nad Stenbocki ette ka eesmärgiga anda rahandusminister Jürgen Ligile üle sümboolse kingina veiselihakonserv. Miks nii, saab kuulata lähemalt Meelis Mandeli tehtud intervjuust.
Palgas pettunud näitlejad kingivad rahandusministrile veiselihakonservi
7 fotot
- Näitlejate ja teatritegijate pikett palkade külmutamise vastu. Foto: Andras Kralla
Kärbetest kultuurivaldkonnas rääkis hiljuti Äripäeva raadios ka
teatriliidu juht Gert Raudsep.Seotud lood
Ka kultuurivaldkond jääb tänavu kärpekääride vahele. Ent ehkki raha on justkui vaja niikuinii igale poole, tunnevad eriti kultuuriministeeriumi haldusalas toimetajad, et aastate jooksul on neid niigi kärbitud.
Valitsuse narratiiv on vale, peame panustama majanduslangusest väljumisele, kirjutab Isamaa esimees Urmas Reinsalu.
Vähemalt sama palju kui maksudest tuleks leida ka sisemistest varudest, kirjutab tehnoloogiafirma Oixio grupi juhatuse esimees ja omanik Ivo Suursoo.
Sõnad on õiged, kuid neile peavad nüüd järgnema ka õiged ja majanduse arengut tagavad teod, hindavad ettevõtjad uue valitsuse sõnastatud lubadusi. Senisest paremat dialoogi ettevõtjatega värske majandusminister ka lubab.
Cantilloni efekt kirjeldab hästi seda, kuidas praegused rahapoliitikad teevad rikkaid rikkamaks ja vaeseid vaesemaks, suurendades selle kaudu ebavõrdsust.