Ameerika lauatennisistid ostavad reketeid Narva poest
Lauatennisekaupade veebipoel tabletennis11.com on ostjaid üle maailma, kõige rohkem aga USAs, enam kui 10 miljoni eurose käibega poe kontor ja laod asuvad aga Narvas.
Sergei Petrov näitab hinokist – Jaapani küpressist – valmistatud reketi alust: „Puu peab kasvama kolmsada aastat ja tarnijal on puidule juurdepääs. Oleme valmis ostma neid tuhat, kuid nii palju lihtsalt pole – puid on vähe.“ Foto: Nikolai Andrejev
Väikeladudes hoitakse umbes 10 000 nimetust kaupa: erinevad reketid, nende komponendid, tenniselauad, riided, jalanõud ja isegi robotid tennisistide treenimiseks. Siit tarnib ettevõte neid üle maailma – nii eraisikutele kui ka spordipoodidesse, mis on tema jaoks nii kliendid kui ka konkurendid.
Weling Reiside juht jõudis just tagasi reisilt Marokost – pikad turismireisid on üks suund, mis toob suurte bussifirmade kõrval edetabelisse jõudnud väikefirmale leiva lauale.
Äripäeva Virumaa edukaimate ettevõtete tunnustamisüritusel peetud vestlusringis jäi kõlama, et riik peaks laskma ettevõtjatel vabamalt tegutseda ning neid vähem segama.
Tuhandeid eurosid maksva disaineritooli loomisest võtab osa mitu riiki ja rollid on seal ümber mängitud: Eestit odavat tööjõudu pakkuvate riikide seast ei leia, seal on Balkanimaad.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.