MTÜ Uuskasutuskeskuse käive on aastaga mõne protsendi võrra kasvanud ja seda osaliselt tänu noortele, rääkis ühingu tegevjuht Katriin Jüriska.
“Näeme, et just nimelt ringmajanduse sektoris on hästi palju hakanud turgu mõjutama see, et peale on kasvanud uus põlvkond tarbijaid, kes on kasvanud üles juba heaoluühiskonnas ja nende tarbimisharjumused on teistsugused. Nemad eelistavad vägagi hea meelega teise ringi kaupa,” rääkis Jüriska Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus rääkis Jüriska, kuidas teeb MTÜ Uuskasutuskeskus koostööd ettevõtetega, kelle töötajad või kes ise tahaksid anda oma asju ringlusesse. Juttu tuli ka sellest, kui palju üritatakse uuskasutusse anda liiga kulunud või katkist kaupa ja mida nad teevad müügikõlbmatute asjadega.
Küsis Lauri Leet.
Taaskasutuskeskus kasvatab noorte najal käivet
Seotud lood
Turul on laokil kolmandik triljonist
Olgu see Ikea või Vinted – pruugitud riided ja mööbel koguvad nooremate tarbijate seas üha enam populaarsust. Kas selles sektoris on aga ka päriselt raha sees?
Riided lähevad kallimaks
Euroopa Liidu uued tekstiilivaldkonna regulatsioonid kujundavad ümber senist moekasutust ja kuulutavad sõja kiirele moetööstusele,
kirjutab portaal kaubandus.ee. Üha rohkem inimesi eelistab asjade päriseks ostmise asemel neid rentida – ühest küljest on nii soodsam, teisalt võimaldab see vanaks jääma kippuva eseme asendada uuega. Samuti on selline käitumine keskkonnasõbralik, sest ese leiab uue omaniku.
Vanem põlvkond riigi majandust minevikus edu toonud odava allhankemaa staatusest välja ei tõsta. Samal ajal ei ole piisavas mahus võimaldatud esile tõusta uuel juhtide põlvkonnal, kirjutab ettevõtja, juhtimisnõustaja ja Tartu Ülikooli ettevõtlusjuht Mihkel Tammo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.