Kaks aastat kestnud USA börsi pulliturg jätkub ka järgmisel aastal, kuid tehnoloogiasektori edu ei pruugi enam kaua kesta, rääkis Redgate Capitali partner Valeria Kiisk.
- Redgate Capitali partner ja finantsekspert Valeria Kiisk. Foto: Liis Treimann
Kiisk leidis, et järgnev aasta tuleb USA börsile taas hea aasta, kuid märkis, et turg on väga volatiilne ning sellega peab investor arvestama.
Küll aga oleks Kiisk ettevaatlikum tehnoloogiasektoriga. “Lähtuvalt majandustsüklist peabki investor mõtlema, milliseid sektoreid eelistada rohkem ja milliseid vähem. Tehnoloogiaga on juba väga ilus sõit tehtud. Kas see jätkub ‒ ma oleks võib-olla natuke kõhklev,” sõnas finantsekspert.
Kiisk tegi juttu ka USA presidendivalimistest ja selle mõjust börsile, Lähis-Ida konfliktist ning langevatest intressimääradest.
Intervjueeris Martin Teder.
Valeria Kiisk: pulliturg jätkub, aga tehnoloogiasektoriga tasub ettevaatlik olla
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
S&P indeks kerkis esmaspäeval uue rekordkõrge tasemeni, millele aitas tublisti kaasa suuruselt teiseks börsifirmaks tõusnud Nvidia hinnatippu tõusmine.
Pärast nädalapikkust Hiina rahvuspüha tähistamist on nüüd aktsiaturgudele naasnud investorid mõista andnud, et Pekingi jõupingutused majanduse stimuleerimiseks ei pruukinud siiski pikaajaliselt muljet avaldada. Wall Streetil ei tule puudu ka USA jututeemadest, millele annab ainest USA Föderaalreserv ja inflatsiooniandmed.
Danske Banki peastrateeg leiab, et nüüdsel unistuste stsenaariumi ajal on aeg aktsiapositsioone hoogsalt suurendama hakata. Kohalike pankade eksperdid sellega aga nõus ei taha olla.
Viimastel päevadel on sagenenud erinevate finantsjuhtide sõnavõtud, mis hoiatavad võimalikest majandusprobleemidest, tegelikkuses on aga aktsiaturgudel kõik korras, usub investor Märten Kress.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.