Kuigi välisinvestorid on viimasel ajal Eestis kinnisvara müünud, siis on nad siia tööstusinvesteeringute tegemisest vägagi huvitatud, rääkis finantsnõustamisfirma Prudentia Tallinna partner Indrek Uudeküll.
Välisinvestorid on huvitatud Eestisse investeerimisest ja just välisriikide tööstusettevõtted, märkis Uudeküll Äripäeva raadio hommikuprogrammis. “Huvilisi on, kes tahavad siia tulla vaatamata kõikidele juttudele sõja ja muude asjade kohta,” tõdes ta.
Uudeküll selgitas ka, kui aktiivne on praegune tehinguturg. Lisaks tutvustas ta tehnoloogiafirmade TOPi, kus on ritta pandud kõige väärtuslikumad Eesti tehnoloogiaettevõtted.
Intervjueeris Meelis Mandel.
Finantsnõustaja: välisinvestorid on taas Eestist huvitatud
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ja parim kaitse oleks see, kui Eesti riik emiteeriks lõpuks riigivõlakirjad, millest saadav raha suunatakse meie julgeolekusse, ütles Infortari suuromanik Nasdaq Tallinna korraldatud debatil.
Hispaania suurettevõte, mis toodab tuulikute komponente, võib teha Muugale 200 miljoni euro suuruse investeeringu, kui Eesti jääb peale konkurentsis lätlastega.
Levinud narratiivi kohaselt on kiire palgakasv, vohav bürokraatia ja maksutõusud muutnud Eesti ettevõtluskeskkonnana ebasoodsaks ning suunanud uued investeeringud siit minema. Numbritele otsa vaadates on nende väidetega väga raske nõustuda, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Eesti on geopoliitiliste riskide, aga ka maksukeskkonna ebastabiilsuse tõttu muutunud kohaks, kuhu välisinvestor vaatab üha vähem, probleemi tajuvad ka kohalikud pensionifondid.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.