Pärast seadusemuudatust ja hiljutist kohtupraktikat piisab ettevõtjale ärikeelu määramiseks pelgalt pankrotiavaldusega hilinemisest, ütles konkurentsiameti maksejõuetuse teenistuse juht Signe Viimsalu.
- Signe Viimsalu Foto: Andras Kralla
Viimsalu rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis, et kõige enam levinud põhjused maksejõuetute ettevõtete pankrottide puhul on rasked juhtimisvead. Ta tõi näite septembri lõpus jõustunud kohtulahendist, kus raskete juhtimisvigadega äriühingu pankrotiavaldus jäi õigel ajal esitamata, kuid ettevõtte tegevus viidi enne pankrotiavalduse esitamist juba uude äriühingusse, kus jätkati tegutsemist samamoodi.
Signe Viimsalut intervjueeris Kristjan Kurg.
Pankrotiavaldusega hilineja võib saada ärikeelu
Seotud lood
Kriminaaluurimise all Saaremaa tuntud ettevõtja Tullio Libliku firma taotleb pankrotti, mis tõstatab küsimuse, mis saab edasi ettevõttele kuuluvast elamuskeskusest.
Kaerajoogitootja Jane Kaerajook sattus lõplikult raskustesse ja taotles pankrotti.
Kuidas teha õige valik ning millal on õige aeg tegutseda, et päästa oma ettevõte, või astuda pankrotiteele? Saates "Finantsuudised fookuses" käsitleme ettevõtete saneerimist ja pankrotti – kaht protsessi, mis määravad äri tuleviku.
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Investorite kannatuse proovile pannud PlusPlus Capitali saneerimiskava sai Harju maakohtult hävitava hinnangu, värskelt uue suuromaniku saanud firma tegevjuhi hinnangul teeniks terendav pankrot vaid kodumaise konkurendi huve.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.